Wykład prof. Guya Smagghe'go 12 stycznia o godz.10.30 w Sali Owalnej

Szanowni Państwo,

Zapraszam serdecznie na wykład prof. Guya Smagghe'go z Department of Crop Protection na Uniwersytecie w Gandawie, na temat " RNAi as a new tool in modern agriculture." Wykład odbędzie się 12 stycznia o godz.10.30 w Sali Owalnej na naszym Wydziale. Jest to kolejny wykład organizowany w ramach AMU Invited Lectures Series In Current Approaches in Eco-Physiology.

Prof. Guy Smagghe  kieruje grupą badawczą, która jest jednym z wiodących ośrodków na świecie zajmujących się podstawowymi i stosowanymi aspektami nauk o owadach. W swoich multidyscyplinarnych badaniach łączy fizjologię i nowoczesne techniki biotechnologiczne, takie jak RNAi, aby lepiej zrozumieć mechanizmy życia, rozwoju i przetrwania owadów, a także współzależności między roślinami a owadami. Prof. Smaghhe jest współautorem ponad 800 artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach, 17 rozdziałów w książkach i 2 podręczników Jego prace były cytowane ponad 35.000 razy.

Małgorzata Słocińska

Zakład Fizjologii i Biologii Rozwoju Zwierząt