Udział studentów w konferencji Psychological Applications and Trends

Jednym z przykładów ostatnio dofinansowanych konferencji w ramach Projektu Inicjatywa Doskonałosci - Uczelnia Badawcza jest udział studentek IV roku psychologii działających w Kole Psychologii Relacji Interpersonalnych (KPRI) na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki - Moniki Frydrychowicz, Julii Pradelok, Kingi Zawady, Dominiki Zyśk oraz opiekunki naukowej Koła – dr hab. Katarzyny Adamczyk, prof. UAM w międzynarodowej konferencji Psychological Applications and Trends 2021 (InPACT 2021), która, z uwagi na pandemię, odbyła się  w formie zdalnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji była pandemia COVID-19.

W czasie konferencji członkinie Koła wraz z opiekunką naukową zaprezentowały referat pt. „The Polish Adaptation and Further Validation of the COVID Stress Scales (CSS)”. W referacie przedstawiono projekt badawczy mający na celu opracowanie polskiej wersji językowej zagranicznego narzędzia the COVID Stress Scales (CSS; Taylor i in., 2020), którego realizacja jest także finansowana ze środków Projektu w ramach indywidualnego studenckiego projektu badawczego study@research (kierowniczka projektu: Julia Pradeleok; opiekunka naukowa: dr hab. Katarzyna Adamczyk, prof. UAM).

W czasie wystąpienia omówiono poszczególne etapy planowanej procedury badawczej, tzn. procedurę tłumaczenia narzędzia oraz procedurę badań walidacyjnych. Referat został poszerzony o informacje dotyczące wyników badania, które zostało zakończone tuż przed terminem konferencji, tzn. w referacie dodatkowo przedstawiono wyniki badania z udziałem osób dwujęzycznych, którego celem była ocena jakości tłumaczenia polskiej wersji językowej the COVID Stress Scales. Z treścią referatu można zapoznać się w materiałach konferencyjnych dostępnych na stronie internetowej:

InPACT