Szkoła Letnia na Spitsbergenie

Doktoranci ze Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych UAM odwiedzili norweskie miasto Longyearbyen.

Podczas pobytu w AMUPS - Adam Mickiewicz University Polar Station, Petuniabukta (Svalbard) ośmioro uczestników Szkoły Letniej pt. "Integrating Biogeosciences in Studies of Artic Ecosystems (IGLOO)" prowadzi badania dotyczące mikroplastiku, botaniki, bezkręgowców czy geozagrożeń na obszarze środkowego Spitsbergenu. Nad realizacją kursu opiekę sprawują dr hab. Krzysztof Zawierucha oraz dr hab. Łukasz Grewling z Wydział Biologii UAM.

Wyjazd był finansowany ze środków ID-UB (konkurs #066 - Umiędzynarodowienie kształcenia w Szkole Doktorskiej UAM) w ramach wniosku Dyrektor SDNP prof. Agnieszki Ludwików.