Prof. Łukasz Kaczmarek i dr Maciej Behnke rozwijają psychofizjologię społeczną dzięki ID-UB

Prof. Łukasz Kaczmarek i dr Maciej Behnke przedstawili wyniki swoich najnowszych badań podczas jednej z najbardziej prestiżowych konferencji w psychologii - SPSP 2022 Annual Convention organizowanej przez Society for Personality and Social Psychology w San Francisco, w dniach 16-19 lutego, 2022 r.

Doroczna Konwencja SPSP 2022 jest najważniejszym międzynarodowym wydarzeniem dla ponad 3000 psychologów społecznych i psychologów osobowości. Uczestnicy z sektora akademickiego, non-profit, rządowego i prywatnego prezentują i omawiają badania, nawiązują kontakty i współpracują nad projektami, a także rozwijają się zawodowo, jednocześnie rozwijając naukę i pedagogikę w tej dziedzinie.

W trakcie konferencji naukowcy z UAM przedstawili 4 wystąpienia. Głównym punktem udziału naukowców była sesja poświęcona tematyce „postępów w psychofizjologii społecznej z wykorzystaniem modeli wyzwania i zagrożenia”. Sesja naukowców z wydziału Psychologii i Kognitywistyki była jedną z najlepiej uczęszczanych. W trakcie sesji swoje prace wygłosili też Brett Peters z Ohio State University oraz Thomas Saltsman z Singapore Institute of Management, University at Buffalo.

Ponadto dr Behnke wystąpił również podczas dwóch prekonferencji dotyczących emocji oraz zachowań niewerbalnych. Poniżej przedstawiono tytuły prac Prof. Łukasz Kaczmarek i dr Maciej Behnke:

1.      Kaczmarek L.D., Behnke M., Enko J., Challenged, threatened, curious? Openness to experience and heart rate recovery, SPSP Convention 2022

2.      Behnke, M., Hase, A., Kaczmarek, L. D., Freeman, P., (2022) Blunted Cardiovascular Reactivity May Serve as an Index of Psychological Task Disengagement in the Motivated Performance Situations. SPSP Convention 2022

3.      Behnke, M., Bianchi-Berthouze, N., Kaczmarek, L. D., (2022). Head movement differs for positive and negative emotions in video recordings of sitting individuals, Nonverbal Preconference, SPSP Convention 2022.

4.      Behnke, M., Buchwald, M., Bykowski, A., Kupiński, Sz., Kaczmarek, L.D., (2022), Psychophysiology of Positive and Negative Emotions - Dataset of 1157 Participants and 8 Biosignals. Emotion Preconference, SPSP Convention 2022.