Jak single korzystają z aplikacji randkowych?

27 czerwca br. w prestiżowym czasopiśmie New Media & Society ukazał się artykuł autorstwa dr hab. Katarzyny Adamczyk, mgra Kamila Janowicza i dr Marty Mrozowicz-Wrońskiej (Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM) pt. „Never-Married Single Adults’ Experiences with Online Dating Websites and Mobile Applications: A Qualitative Content Analysis”. Praca opublikowana została w otwartym dostępie – zapraszamy do lektury.

Artykuł jest efektem realizacji grantu NCN SONATA BIS 9 (UMO-2019/34/E/HS6/00164),  w którym dr hab. Katarzyna Adamczyk, prof. UAM, mgr Kamil Janowicz oraz dr Marta Mrozowicz-Wrońska poddali analizie materiał pochodzący z wywiadów z osobami żyjącymi w pojedynkę. Wyniki badania przedstawione w artykule pokazują, iż osoby żyjące w pojedynkę w zróżnicowany sposób podchodzą do randkowania za pośrednictwem portali i aplikacji randkowych.

Dzięki dofinansowaniu ze środków programu UAM „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” oraz grantu NCN (UMO-2019/34/E/HS6/00164) artykuł ukazał się w otwartym dostępie i jest dostępny dla wszystkich bez ograniczeń. Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu:

Adamczyk, K., Janowicz, K., & Mrozowicz-Wrońska (2022). „Never-Married Single Adults’ Experiences with Online Dating Websites and Mobile Applications: A Qualitative Content Analysis”: https://doi.org/10.1177/14614448221097894